Dlaczego technologia LED to ewolucja oświetlenia?Dlaczego technologia LED to ewolucja oświetlenia?

Niedrogie, ekologiczne, kreatywne, porywające, nieograniczające - oto oświetlenie LED, jakie coraz śmielej wkracza do wnętrz mieszkań, biur, restauracji czy pojazdów. Lampy led stosowane są nie tylko jako detale dekoracji wnętrz czy lampy oświetlające drogę w pojazdach - to także fenomenalne i elastyczne źródła światła, które pozwalają zaakcentować piękno obiektów i innych konstrukcji. Czemu świat oszalał na punkcie LED oraz z jakiej przyczyny tak właściwie warto zastąpić szablonowe oświetleniem tym właśnie wariantem? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszelkie wątpliwości.

Tak w rzeczy samej odpowiedź zawarliśmy w pierwszym zdaniu tego wpisu. Tam podaliśmy najważniejsze przymiotniki, jakie zapewnia oświetlenie LED. Postaramy się jedynie wytłumaczyć, czym tak w zasadzie cechuje się taśma LED oraz co odpowiada za jej powodzenie:

• Niska cena - w porównaniu z cenami szablonowych żarówek, LED wielokrotnie są tańsze. Niewątpliwie ostateczna cena zależy od mocy, długości taśmy LED czy jej jakości, niemniej jednak w przeliczeniu na czas świecenia/witalność oraz moc, LED jest o dużo bardziej ekonomicznym wyborem. W dodatku lampy tego typu nie nagrzewają się tak, jak tradycyjne żarówki, co także ma znaczne znaczenie. Lampy led pobierają też znacznie mniej prądu, a jak nie ulega wątpliwości, mniej prądu = mniejsze listwa led opłaty.

• Ekologia - LED funkcjonują dłużej, świecą prawidłowiej, wytwarzają mniej ciepła - to ma obfity wpływ na otoczenie. To naturalnie dzięki stosowaniu tego rodzaju oświetlenia, nie musimy nieprzerwanie zmieniać żarówek. Na domiar tego technika ta zużywa o wiele mniej prądu, który wytwarzany jest z elektrowni (na ogół węglowych, dość mało ekologicznych).

• Wydajność - lampy oraz taśmy LED świecą dłużej, prognozy podają, że żywotność jest nawet 80% wyższa, aniżeli w wypadku zwykłych żarówek. W następstwie tego jeśli nie chcemy ciągle biegać do sklepu po następne żarówki, lepiej postawić na lampy bądź żarówki LED.

• Uniwersalność i dekoracja - stereotypowa żarówka jest nieraz niezmiernie ograniczona, jeżeli gra toczy się o barwę światła. Niemożliwe są dobre pokazy czy choćby taśma ledowa stereotypowe zdobienie obłych krawędzi. Taśma LED bez kłopotu się zgina, co pozwala dopasować oświetlenie do własnych wymogów. To dzięki lampom oraz taśmom LED, w wielu przypadkach oświetla się budynki i tworzy różnorodnego typu pokazy świetlne.

• Brak ograniczeń kolorystycznych - wisienką na torcie jest brak limitów kolorystycznych. Taśma LED bądź też lampa z wbudowanym kontrolerem pozwala dobrać kolor światła i intensywność. Jesteśmy w stanie nawet uruchomić pokaz świetlny, tworząc wspaniałe pokazy. Sztampowa żarówka niestety tego nie umie.

Informacje:

Dodany: 2019-11-20
Kategoria: Sklepy Internetowe

Tagi dla artykułu: 2

listwa led, taśma ledowa

Copyright © 2019 Porady24.waw.pl