Czy naprawa samochodu zawsze musi byćCzy naprawa regeneracja amortyzatorów samochodu zawsze musi być droga?

Naprawa wozu często bywa droga. Koszty umieją być szczególnie wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do wyszukanych marek. Na szczęście niektóre elementy jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co o wiele obniża cenę naprawy.

Regeneracja kompresorów

Choć najłatwiejszy sposób remontu uszkodzonego pojazdu to wymiana poszczególnych elementów na innowacyjne, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy może sobie zatem na to pozwolić, w następstwie tego wiele części samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę porządnych lat. Przykładowo miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż znaczącym elementem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany również sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia poprzez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz doskonałe rozwiązanie w ekskluzywnych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest droga.

Z jakiego powodu nie należy zwlekać z remontem auta?

Odwlekanie naprawy samochodu na później choćby ze względu na brak środków to niezmiernie zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi ryzyko dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego, to defektowy element przyczynia się często do szybszego zużywania lub ewentualnie uszkodzenia innych szczegółów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, które bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, aby utrzymać trafną ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Nim zatem ktoś zdecyduje kierować się popsuty pojazd, ma obowiązek poprawnie przemyśleć, jakie regeneracja amortyzatorów mogą być tego efekty. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, ażeby uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.

Informacje:

Dodany: 2019-12-02
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu: 2

bmw, regeneracja amortyzatorów

Copyright © 2019 Porady24.waw.pl